Quote Originally Posted by Steve Shaver View Post
Cost effective????? How much do you pay for the Exclusive? I used to feed it until the price got up to equal or more than Eukanuba then Switched to Euk. Since Euk raised the price on me again I am looking for a change. Picked up a bag of Exclusive yesterday and per pound it was $.02 per pound more than I pay for Euk but I buy Euk wholesale and the Exclusive was retail. Wouldn't mind going back to Exclusive but I'll have to see if I can get a deal on it. For those that pay $30 for 50 lbs all I can say is you get what you pay for. There has to be a reason it is so cheap.
Euk around here is $1.45/lb, Exclusive $1/lb. After 8 bags of Exclusive I get a free bag at my feed store making my net cost .89 cents per lb. So yes, very cost effective for me.